Sonbahar&Kış Menüsü 2023-24

Geçen senenin çok sevilen "Odunsu ve Mistik" tatlarının yanı sıra daha soğuk kış aylarını da içinde barındıran çiçeksi ve meyve kokularına da yer verdiğimiz yeni menümüz sizlerle!

İsli Karamel & Bitter Çikolata

Odunsu kokunun lezzete dönüştüğü ve is ile hazırlandığı bu büyülü lezzet karamel dolgusu ve bitter çikolatasıyla kış günlerine keyif verecek!

Fırınlanmış Balkabağı & Lor & Biberiye 

Baharatlı bir harman ile fırında pişirdiğimiz balkabağının keskin tadını ve lor peynirinin yumuşak dokusu benzersiz bir deneyim için sizlerle buluşuyor. Biberiyenin alt notalardaki tamamlayıcı dokusu ise bu makaronu farklı bir boyuta çıkarıyor…

Chili & Bitter & Nar

İsviçre’nin acı çikolatasından esinlendiğimiz makaronumuz kış ayları için çok keyifli bir eşlikçi olmaya hazır. Yedikten sonra damakta kalan hafif bir acı hissine öncesinde bitter çikolata sulu nar eşlik ediyor. Özellikle sert kahve ve tercih edeceğiniz sert içkilerin yanına çok yakışacak bir alternatif.

Blue Cheese & İncir

Tatlı ile tüketildiğinde ortaya çıkan lezzet dokusuyla çok özel bir peynir olan blue cheese ile hazırlandı.

Dağlardan kendi ağaçlarımızdan topladığımız taze kavak inciri ve çiçek balını, blue cheese iç dolgusuyla harmanlayarak damakta eşsiz bir tat bırakmayı vaat ediyoruz!

Tonka Tohumu &  Meyan Kökü

Limited Edition

“Tonka tohumu Güney Amerika bölgesinde yetişen çok özel bir tohumdur.  Tadı, kokusuyla güçlü bir şekilde bağlantılıdır. "Koku" demeliyim çünkü tonka tohumu aynı anda birçok bildiğimiz kokuyu bünyesinde barındırır. Tonka tohumunu kokladığınız zaman  vanilya, badem ve biraz da tarçın notalarını hissetmek mümkün.”

Bu özel tohumu tarifimizde kullanarak koku-tat harmanını makaronumuza taşıdık. Tonka tohumuna çok yakıştığını keşfettiğimiz meyan kökü tadını da ekleyerek sizler için sınırlı sayıda üretimde olacak özgün bir deneyim yarattık!

Vanilya ve Karadutlu

Kendi ağaçlarımızdan topladığımız iri ve kulu karadutlarla sizin için bu kış özel bir makaron hazırladık. Bu özel karadutun enfes tadını korumayı tercih ettiğimiz makaronumuza vanilya eşlik ediyor. 

Salep ve Tarçınlı

Bu makaronu orkide köklerinden yapılan hem organik hem de doğal olan salep tozu ile hazırlıyoruz. 

Salebin damakta bıraktığı yoğun dokusunu kışın vazgeçilmez lezzeti tarçın ile birleştirerek bambaşka bir deneyim yarattık! Bir yarısını salep tozu diğer yarısını tarçın ile renklendirerek farklı notaları deneyimleyebileceğiniz bu makaron harika bir kış tatlısı!

Yer Fıstığı & Kokulu Üzüm

Karadeniz sahil kesimlerimizi süsleyen farklı aroması, tadı, rengi ve kokusuyla diğer üzüm çeşitlerinden çok başka olan Isabella üzümü ile hazırlanan bu makaron dolgusuyla dikkat çekiyor!

Mayhoş tadı ve benzersiz kokusuyla sizi içine alan bu üzümü yer fıstığı ile birleştirdik

Viskili

Aralık ve Ocak aylarıda sizlerle!

Bitter çikolatasını viskinin gövdeli aroması ile harmanlayarak akıllarda kalacak bir uyum yarattık!

*Alkol içerir

Greyfurt & Portakal Çiçeği 

Portakal çiçeğinin naif ve içimizi açan hoş kokusunu onu tamamlayan greyfurt ile birleştirdik. Yakaladığımız lezzet ile hafifliği hissettiren, kış günlerinde içimizi açacak özel bir harmoni yarattık. Bu eşsiz lezzet dengesini ve yaşattığı keyifli mutluluk hissini kaçırmayın!