Lezzet ve Estetik Uyumu

Yepyeni Bir Makaron Deneyimi...

Matilda Creations olarak butik ve gurme makaron üretiyor, her bir makaron tarifinde farklı duyulara hitap eden lezzet ve dokunuşları bir araya getiriyoruz. Bu tarifleri oluştururken makaronun damakta bıraktığı tat notalarından her ısırıkta hissettirdiği farklı aromalara özgün bir deneyim sunuyoruz.

Hem ürün içeriği olarak hem de görsel sunumuyla doğanın izinde oluşu, Matilda Creations’ı tanımlayan unsurlardan... Makaronun bize sunduğu sonsuz tat skalası sayesinde tıpkı ilham aldığımız orkidelerde olduğu gibi çeşitliliğe odaklanıyor ve her güne yeni lezzet bileşenlerinin ve tasarımların peşine düşerek uyanıyoruz.

Makaronlarımızı her mevsimin bize sunduğu farklı aromalarla zenginleştirerek mevsiminde güzel olan ne varsa özgün ve özel tasarımlarla deneyenlere unutulmaz bir lezzet deneyimi yaşatmayı amaçlıyoruz. Menümüzde bulunan tüm lezzetleri, kendinizi mutlu hissetmeniz veya sevdiklerinizi mutlu hissettirmeniz üzerine tasarlayarak her defasında aynı hazzı ve keyfi yaşatmak için çalışıyoruz.

Mevsiminde güzel olan meyveleri kullanmamızın yanısıra diğer malzemelerde de aynı özveriyle hareket ediyor; tüm üretim sürecimizde serbest gezen tavuk yumurtası kullanarak felsefemizi oluşturan doğaya saygılı bir süreç izliyoruz. %100 Callebaut çikolatası kullanarak lezzet deneyimini bir üst seviyeye taşıyoruz. Makaronları tatlandırmak için glukoz ve tatlandırıcı kullanmıyoruz. Bazı makaronlarımızı doğal olarak renklendirerek üretimimizdeki katkı maddesi kullanımını minimize ediyoruz. Son olarak atölyemizdeki plastik kullanımını en aza indirgeyerek doğa karşısındaki hassasiyetimizi eyleme döküyoruz.

Tüketim İpuçları ve Saklama

Makaronlarımız; hava almayan bir kapta 3 gün boyunca buzdolabında, 2 hafta boyunca buzlukta ilk günkü gibi muhafaza edilebilirsiniz. Gerçek tatlarını yakalamak için tüketmeden 10 dakika önce oda sıcaklığında bekletebilirsiniz. Çikolata kaplı olanları ise serin tüketerek dondurmamsı kıvamını daha iyi yakalayabilirsiniz!

 

Matilda'nızı keyifle tüketmeniz dileğiyle...